banner_4000x2500_2
Регіональний форум в м. Кропивницький
11.10.2016
DSC_0165-e1476368009339
«Народна Конституція»: новий фундамент для реформ?
14.10.2016

Коаліція «Народна Конституція» закликала українців до декомунізації Конституції України

IMG_20161012_132413

Коаліція «Народна Конституція» закликала українців до декомунізації Конституції України

Про це стало відомо на Регіональному Форумі «Новий суспільний договір», організованому Коаліцією громадянського суспільства «Народна Конституція» у м. Кропивницькому 12 жовтня 2016 року, який відбувся в рамках запланованих всеукраїнських заходів.

«В той час, коли в Україні проходить тотальна декомунізація, засуджується пропаганда комуністичного та нацистського режимів, перейменовуються міста, вулиці, демонтуються пам’ятники, народом та владою зовсім забуто про те, що чинна Конституція України – це перший та основний комуністичний перепон на шляху до нового життя українців. Головний закон України, прийнятий у 1996 році, створювався як єдиний можливий на той час компроміс між комуністичною більшістю та національною меншістю в стінах українського парламенту. Конституція України вже виконала свою історичну місію у переході від Радянського Союзу до незалежної України. Сьогодні нам потрібна декомунізована Конституція України, щоб якнайшвидше позбутися комуністичного минулого. Основний закон держави більше не працює. Відтак, українці повинні створити свою Нову Конституцію шляхом укладання Нового суспільного договору, виробити власні принципи існування на основі спільних цінностей». Про це заявили представники Коаліції «Народна Конституція».

До громадських активістів приєдналися представники малого та середнього бізнесу, експерти з конституційного права, громадські діячі, які підписали Декларацію
про підтримку законопроекту «Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України», який подано до Верховної Ради України та зареєстровано 18 січня 2016 року за №3781.
«Ми закликаємо Верховну Раду в максимально стислі строки прийняти законопроект № 3781, а Президента України – підписати його і в такий спосіб забезпечити реалізацію права громадян на установчу владу», – йдеться у Декларації.